2010-02-10

Meksikietiška kiauliena ("carnitas") su žaliu "salsa" padažu skubantiems (greitpuodyje)


Kartais užeina toks poreikis, kai bet ką atiduočiau už lėkštę gero meksikietiško maisto, na arba kubietiško paimčiau... Nors Minneapolis ypatingai geromis meksikiečių užeigėlėmis nepasižymėjo, bet keletą perliukų tenai buvom atradę. Ypatingai nerealus buvo toks labiau bendrai lotynų Amerikos mažuliukas restoranėlis ("hole in the wall" tipo) nuosavame mediniame namelyje su išmargintomis revoliuciniais motyvais sienomis ir plastmasiniais baldais, bet maistas buvo toks naminis ir labai autentiškas. O Mumbajuje arba gero nėra, na arba dar neatradom.... Nenuostabu, kad pirmoji mūsų teminė vakarienė šiame mieste buvo skirta būtent Meksikos virtuvei. Oi kaip stebinau vietinės parduotuvėlės darbuotojus kukurūzų miltų ieškodama. O kai pasiūlydavo krakmolo, tekdavo aiškinti, kad "ne, netiks, aš čia tokius tipo čapačius kepsiu, tik man reikia kitokių miltų" :o) Bet pagaliau radau tokių miltų, kokių reikėjo, prikepėm kalną tortijų, keptų pupų, super skanių karnitų receptą pasisekė užtikti, vištienos mole padaže, planteinų na ir visokiausių salsų bei vaisių su tekila netrūko.

O dar labai mėgdavau, nors čia jau tikras meksikietis tikrai įsižeistų, karts nuo karto tokioje greito meksikietiško maisto valgyklėlėje Chipotle "buritos bliūdely" išsinešimui nugriebti po darbo. Kaip tik viena jų užeigėlių prie mano autobuso sustojimo downtown'e buvo įsikūrusi. Ten tokią buritą be tortijos padarydavo, tik įdarai visokie skaniausi. Pirmiausia dėdavo pasirinktos mėsytės, tada pasirinktų keptų pupų, salsos, guakamolės, salotų, jei nori, sūrio ar grietinės - NIAM!

Tai panašiu principu ir gaminom vakarienę, tik ne pagal tą anksčiau minėtą karnitų receptą, bet pagal pagreitintą, daug dirbantiems ir mažai laiko turintiems. Geriausiam rezultatui rekomenduoju greitpuodį! Mėsyte gausis minkštutėlė viduje, o paviršius šiek tiek karamelizuosis. Skonis, aišku, nėra visai tas pats, kaip ilgai marinuotų visokiausiame gėryje ir lėtai virtų, bet viską pasvėrus ir įvertinus sąlygas, priėmėm už gerą! Sloksniavimas tai pagal fantaziją, su pupelėm ar be jų, salsa, pomidorais, avokadais, kas mėgstat, galit ir grietinės šaukštelį vožtelėt ant viršaus.

Kiaulienai:
~800 g vidutinio dydžio neriebios kiaulienos gabalėlių
puodelio apelsinų sulčių
~1-2 puodelių vandens
~1 a.š. maltos paprikos
~1 a.š. raudonėlio (oregano)
druskos pagal skonį

1. Į greitpuodį sudedame kiaulienos gabalėlius, supilam apelsinų sultis, vandens, suberiam sausus prieskonius ir pasūdome pagal skonį. Verdame apie 15 minučių nuo pirmojo garų išsiveržimo. Nukaičiame ir dar leidžiame šiek tiek pavirti, kol greitpuodis pravės. (Jei gaminsit be greitpuodžio, tai teks ilgai virti, gerą valandą ar ilgiau, kol mėsytė taps tokia įrančiai minkštutė.)

2. Atsargiai atidengiame, vėl statome puodą ant karštos liepsnos ir verdame, kol visas skystis nuvirs, o mėsytės paviršius šiek tiek paruduos. Baigta!

Kadangi mėsytė tokia paprastutė, be jokių prieskonių, rekomenduoju patiekti su ugniniu salsos padažiuku. Pvz tokiu:

Žalios salsos padažui:
1 žaliosios paprikos
1-2 pomidorų
1/4 nedidelio svogūno
1-2 žaliojo čili pipiro (aba pagal skonį ir pipirų aitrumą)
1-2 česnako skiltelių
saujelės šviežios kalendros
druskos ir pipirų

Tiesiog sumetam viską į blenderį ir sumalam.

Skanaus!

Komentarų nėra: