2009-05-26

Šviežių mėtų arbata


Kiek žinau iš kitų blogintojų, ne aš viena šiuo metu kankinuosi su mokslais - kam sesijos, kam kokie kitokie egzaminai. O nervams nuraminti ir smegenėlėms atgaivinti pastarosioms dienoms verdu vis kitokias arbatėles. Dienos metu man patinka paprastutės silpnokos arbatos, kuriose aiškiai jaučiamas grynas skonis ar daugių daugiausia - tobula dviejų skonių kombinacija. Šį kartą verdu mėtų arbatas, kurių aromatas mane iš karto perkelia į nerūpestingas vaikystės dieneles. Mano močiutė augino mėtas lovelyje ant palangės ir kiekvieną kartą ją lankydama aš skubėdavau prie lango ir perbraukusi per mėtas rankute svajodavau apgaubta saldaus ir gaivaus mėtų aromato. Lygiai taip pat pasijaučiu pradėjus plėšyti mėtų lapelius ir dabar. Kokia atgaiva ir palaima... Kviečiu ir jus arbatos!

Variantas I

saujelė šviežių mėtų
1 cm cinamono lazdelės
medaus pasaldinti

Cinamono lazdelę užpilame puodeliu vandens ir užviriname. Leidžiame pavirti kokias 10 minučių. Tuo tarpu, nuskabome mėtų lapelius ir juos švelniai patrinam ir paplėšome. Nuplikome mėtų lapelius cinamono prisigėrusiu vandeniu ir leidžiame pastovėti porą minutėlių. Pasaldiname medumi pagal skonį.

Variantas II

saujelė šviežių mėtų
mažas imbiero gabalėlis
medaus pasaldinti

Šį kartą paverdame nuluptą ir stambiai supjaustytą imbierą apie 5 minutes ir imbiero prisigėrusiu vandeniu nuplikome mėtų lapelius.

6 komentarai:

shiny rašė...

o, skamba labai skaniai, reiks pabandyt kai tik mėtų kur rasiu. juk gamtoje irgi auga, ane? (: nes parduotuvėje tos kur vazonėlyje parduodamos kažkaip manes neįtikino.

Unknown rašė...

Pamenu tas metas vazonelyje prekybos centruose. Tikrai prastos pasirode. Galima uzsiauginti ant palanges ar balkone, jei darzelio, is kurio butu galima pasiskinti, nera :)

Milda rašė...

Metu arbata ir man primena vaikystes vasaras kaime.. Vakarais nusiskindavau pora lapeliu ir megaudavausi gaivia arbata. Skanumelis. O cia dar ir su cinamonu! I sarasiuka!

Sparnuotis rašė...

Nuosabu! Kaip tik šiandien man draugė į darbą per pietus atnešė ką tik iš savo daržo priskintų mėtų! Jau žinau ką su jomis šį vakarą darysiu. Ačiū Jūrate! Tik ar tavęs jos besimokant nemigdo? Mane mėtos tai gerokai slopina...:)
O šviežių mėtų rekomenduoju ieškoti turgeliuose - pamerkus į vazelę ir pastačius į šaldytuvą jo ilgai laikosi.

Unknown rašė...

Z.D. - kol kas variantas su cinamonu yra nugaletojas, bet dar planuoju su citrinzole isbandyti :o) Idomu, kaip gausis...

Sparnuoti - Jei dar karta taip sutaps, pradesiu galvoti, kad ne tiktai virtuveje samanauji :o) Manes jos nemigdo. Gal silpniau padarau, o gal kaip tik patraukia ju virti, kai per daug isiaudrinu, kad nieko nemoku ir nespesiu ismokti, tai pats tas tada prisislopinti :o) Paprastai noredavosi kavos tokiu dienos metu, bet siomis dienomis kitokio poveikio reikia.

Anonimiškas rašė...

Puiki arbatėlė ir blogas šaunus..... :)